18 Kasım Pazar , 2018

Şireci, “Başbakanımızı Erzincan’a Yakışır Bir Şekilde Karşılamaya Davet Ediyorum”

Erzincan’ın ve ülkemizin medarı iftiharı Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım, bir dizi ziyaret ve Erzincan Üniversitesi Merhum Rektörü Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap adını taşıyan Erzincan Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinin açılışını gerçekleştirmek üzere bugün memleketi Erzincan’a geliyor.
2007-2010 yılları arasında Erzincan Üniversitesi Rektörü olarak görev yapan Merhum Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap adını taşıyan Kongre ve Kültür Merkezinin açılışı ve 2017-2018 Akademik Yılı Açılış Töreni Başbakanımız Binali Yıldırım’ın katılımlarıyla bugün saat 14.30’da Erzincan Üniversitesi Yalnızbağ Yerleşkesinde yapılacak…AK Parti Erzincan İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci, gerçekleşecek olan ziyaret ve Hakkâri’de ki çatışmada şehit olan 8 güvenlik görevlisi hakkında bir açıklaması yaptı.
AK Parti Erzincan İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci yaptığı basın açıklamasında; “Bildiğiniz üzere Hakkâri Şemdinli İlçesi Odaklar Bölgesinde çatışmada 8 güvenlik görevlimiz şehit olmuştur, 2 güvenlik görevlimiz de yaralanmıştır. Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve yaralı kardeşlerimize de acil şifalar diliyorum. Bildiğiniz üzere Sayın Başbakanımız, hemşehrimiz Binali Yıldırım beyefendi 3 Kasım 2017 Cuma günü ilimize teşrif edecektir. Bende kısaca size yapılacak olan programla ilgili bilgi vereyim. Erzincan Üniversitemizin Akademik açılış töreni, Sayın Başbakanımıza Fahri Doktora tevcih töreni ve rahmetli kurucu Rektörümüz Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezinin açılışları yapılacak. Akabinde Organize Sanayi Bölgemizde sanayicilerle birlikte toplantı gerçekleşecek. Cumartesi günü ise Sünebele Tüneli İnşaatı inceleme gezisi, Kemaliye Dutluca yolu temel atma töreni ve Refahiye’de de temel atma törenleri gerçekleşecek. Ben tüm hemşehrilerimizden 10.30’da Erzincan Havaalanında bulunarak Başbakanımızı Erzincan’a yakışır bir şekilde karşılamaya davet ediyor ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super