18 Kasım Pazar , 2018

Tüm Anaokulların da Dil Eğitimi Dönemi Başlıyor

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimince yürütülen ODAK: 21. Yüzyıl Projesi kapsamında anaokullarda başlatılacak olan “Erken Çocukluk Dönemi Dil Eğitimi” toplantısı İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Yahya Tekin’in başkanlığında tüm anaokulu müdürlerinin katılımıyla Yavuz Selim Anaokulunda yapıldı.

Toplantıda ikinci dönemden itibaren 3-5 yaş arası öğrenciler için kulüp saatlerinde yapılacak olan dil eğitiminin detayları görüşüldü. Anaokulu müdürlerine “Erken Çocukluk Dönemi Dil Eğitimi” çalışmasıyla ve bu kapsamda okullarında yürütmeleri gereken işlerle ilgili bilgi verildi.

Konuyla ilgili olarak Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı basın açıklamasında; “ODAK: 21. Yüzyıl projesiyle ilimizde yürütülen “Dil Eğitimde Nitelik Artırma Çalışmaları ve İl Politikalarının Oluşturulması” çalışmalarının amacı; temel kademelerden başlanarak tüm okullarımızda dil eğitiminin niteliğini artırmak ve performans odaklı bir dil eğitimi anlayışını benimsemek olarak belirlendi. Bundan dolayı öncelikli olarak anaokullarımızda eğitim gören öğrencilerimiz için çocuklarımızın bulundukları döneme uygun ve nitelikli bir dil eğitimi vermek bu çalışmaların ilk basamağını oluşturuyor. Bu çalışma kapsamında Müdürlüğümüze bağlı çalışan 18 İngilizce öğretmeni gönüllü oldu ve konuyla ilgili çalışmalara başladı. Okullarımızda kulüp faaliyetleri kapsamında velilerden gelecek talep doğrultusunda 3-5 yaş arası çocuklarımıza oyun, şarkı, görsel ağırlıklı ve etkinlik temelli olarak dil eğitimi verilecek. Gönüllü öğretmenlerimiz “Erken Çocukluk Döneminde Dil Eğitimi” konulu bir eğitimden geçtikten sonra ikinci dönemden itibaren anaokullarımızda oluşturulan sınıflarda kulüp saatlerinde eğitimlere başlayacaklar” ifadelerine yer verildi.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super