23 Ekim Salı , 2018

Türk Gençleri ,Ülkemizi “ Muasır Medeniyetin üzerine taşıyacaklardır

Ak Parti Erzincan Milletvekilleri Sebahattin Karakelle ve Av. Serkan Bayram 2016-2017 öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla ortak bir mesaj yayımladılar. Karakelle ve Bayram mesajında; 2016-2017 Öğretim yılını bugün sonlandırıyoruz. İlk ve ortaöğretimde Erzincan özelinde 40.900, Ülke genelinde yaklaşık 17 milyon 600 yavrumuz için yaz tatili başlıyor.
Geleceğimizin teminatı gençlerimize eğitim ve öğretim alanında vereceğimiz hizmetin ülke geleceği açısından büyük önem taşıdığı bir gerçektir.Nüfusu çok genç bir milletiz. Bu nedenle gençliğin enerjisini olumlu yönde kullanmak adına eğitim verebildiğimiz sürece, mutlu gelecek milletimizin olacaktır. Bu nedenle gençlerimizi “Ya bilen, ya öğrenen, ya da bilgiyi seven” bir anlayışta yetiştirmek biz büyüklerin öncelikli görevi olmalıdır.
Büyük milletler çatışmasının yaşandığı günümüzde ayakta durabilmenin tek yolu Atatürk’ün hedef gösterdiği “Muasır Medeniyet Seviyesine” çıkmaktır. Bu da ancak, eğitim ve öğretimle olabilmektedir.
Öğretim yılı sonu itibarıyla her velinin düşüncesi, öğrencisini başarılı görmektir. Ancak, bu her zaman mümkün olmayabilir. Muhakkak ki başarı güzeldir. Ancak başarısızlıktan sonra da kişinin kendisini yeni bir başlangıca hazırlaması, güzel bir başarı olarak kabul edilmelidir.
Zira Türkiye’nin en büyük umudu, en büyük gücü çocuklarımız ve gençlerimizdir.
Geçmişine ve toplumsal değerlerine sahip çıkarak geleceğine yön verecek, düşünme, sorgulama, araştırma, inceleme, melekelerine sahip Türk Gençleri ,Ülkemizi “ Muasır Medeniyetin üzerine taşıyacaklardır.
Aydınlık yüzlerine bakarak ,heyecanlandığımız çocuklarımız , yarınların güçlü,müreffeh Türkiye’sini tesis edeceklerdir. Bu nedenle ,Öğretim yılı sonu başarı düzeyleri ne olursa olsun, onları başkalarıyla değil, kendi kendileriyle sorgulamalı, varsa eksikliklerin giderilmesine çalışılmalıdır.
Bu düşüncelerle Öğretmenlerimize, Öğrencilerimize ve onların saygıdeğer velilerine mutlu, huzurlu bir yaz tatili diliyorum.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super