24 Haziran Pazar , 2018

Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Erzincan Valiliği’ni ziyaret etti

Bir dizi inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere Erzincan’a gelen Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık,  Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanı İlhami Yıldırım ve Türk Kızılayı Genel Sekreteri Hüseyin Can, Erzincan Valiliği’ni ziyaret ettiler. Gerçekleştirilen ziyarette Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Türk Kızılayı’nın yürütmüş olduğu ve planlanan projelere ilişkin Erzincan Valisi Ali Arslantaş’a bilgi vererek, Türk Kızılayı’nın Türkiye’de ve Dünyada, insani yardım hizmetinde model alınan ve insanların en zor anlarında yanındaki kuruluş olma yolunda çalışmalarına devam ettiklerini belirttiErzincan Valisi Ali Arslantaş ise toplumda yardımlaşma duygusunu geliştirme adına Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık ve ekibinin verdikleri hizmetlerde kendilerine başarılar dileyerek, ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Kızılaydan, Vali Arslantaş’a Kan Bağışı Desteği İçin Teşekkür Plaketi
Türk Kızılayı Şube Başkanı Halim Ferit Bayata ve Türk Kızılayı Erzincan Kan Merkezi Şube Başkanı Dr. Mesut İlter, Erzincan Valisi Ali Arslantaş’ı makamında ziyaret ettiler.
Gerçekleştirilen ziyarette Türk Kızılayı Şube Başkanı Halim Ferit Bayata ve Türk Kızılayı Erzincan Kan Merkezi Şube Başkanı Dr. Mesut İlter, Kızılayın Erzincan da yürütmüş olduğu çalışmalara ilişkin Erzincan Valisi Ali Arslantaş’a bilgi vererek, Erzincan Valisi Ali Arslantaş’ın kan bağışı kampanyasına verdikleri desteklerden dolayı ise kendilerine plaket takdim ettiler.
Erzincan Valisi Ali Arslantaş, kanın sürekli ihtiyaç olduğuna dikkat çekerek, herkesi kan vermeye davet etti.
Kan bağışı konusunda duyarlı olunmadığı takdirde telafisi mümkün olmayan kayıplar ve acılar yaşanabileceğini kaydeden Erzincan Valisi Ali Arslantaş, bir insanın hayatını kurtarmanın tüm insanlığı kurtarmakla eşdeğer olduğunu söyledi.
Türk Kızılayı Erzincan Kan Merkezi Şube Başkanı Dr. Mesut İlter ise gönüllü ve sürekli kan bağışı anlayışını, toplumun her kesimine yayıcı, eğitsel ve uygulamaya dönük faaliyetlerde bulunma adına çalışmalarına devam ettiklerini belirterek, gönüllü kan bağışçıları sayesinde milyonlarca insanın yaşama yeniden tutunduğunu kaydetti.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super