19 Aralık Çarşamba , 2018

Ünlü Kardiyolog Prof.Dr. Şenocak, Doğa Koleji Öğrencileriyle Buluştu

Doğa Koleji t-MBA meclisi tarafından gerçekleşen “Kariyer Günleri Programı”nın konuğu Prof.Dr. Hüseyin Şenocak oldu. Erzincan’ın tıp dünyasına kazandırdığı ünlü kardiyolog Prof.Dr. Hüseyin Şenocak programa katılarak okul yöneticileri ile birlikte okulu gezdi. Daha sonra okulun konferans salonuna geçerek, t-MBA meclisi öğrencilerinin, Erzincan halkı ile Şenocak hakkında yaptıkları röportajı izlediler…Prof. Dr. Şenocak’ın Erzincan’da başlayan eğitim hayatı, meslek seçimi ve mesleğinde edindiği tecrübeleri anlattığı program, öğrencilerin soruları ve verilen cevaplar ile devam etti. Programın sonunda ise öğrenciler ve okul yönetimi Prof.Dr. Hüseyin Şenocak’a katılımından dolayı teşekkür ederek çiçek verdiler.
Türkiye’de sadece Doğa Kolejlerinde verilen t-MBA dersleri, lise 9-10 ve 11. sınıflarda uygulanmakta olup içerik olarak dünyadaki tüm işletme fakültelerinde okutulan üst düzey MBA(Master of Business Administration; İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı) programlarını temel alıyor. Doğa Koleji öğrencilerinin henüz lise seviyesindeyken hayatlarına işletme perspektifinden bakması amaçlanan bu programda, ileride hangi meslekte uzmanlaşırlarsa uzmanlaşsınlar dünyayı hem yönetim hem de ekonomik olarak yorumlayabilecek gelişmiş bir vizyona sahip olmaları amaçlanıyor.
Öğrencilerine bu vizyonu kazandırmak amacı ile Doğa Koleji t-MBA meclisi, kendi konularında uzman olan konukları öğrenciler ile buluşturup, tecrübelerini öğrenciler ile paylaştırmakta ve böylelikle öğrencilerin meslek seçimlerine yardımcı olmaya çalışıyor.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super