18 Kasım Pazar , 2018

Unutmadık, Unutmayacağız, Unutturmayacağız

Erzincan Baro Başkanlığı tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” münasebetiyle bir basın açıklaması yapıldı. Erzincan Baro Başkanı Adem Aktürk yaptığı basın açıklamasında:
15 Temmuz 2016 tarihinde milletimizin iradesi hiçe sayılarak demokrasimize ve milletimize yönelik Fetullahçı Terör Örgütü tarafından kanlı bir darbe girişiminde bulunulmuştur.O gece sokaklara dökülen milyonlarca insanımız üzerlerine açılan ateşlere, atılan bombalara, yöneltilen tehditlere gözlerinin önünde vurulan insanlara rağmen asla geri adım atmamış ve meydanları darbeci eli kanlı teröristlere bırakmamıştır.
Asker görünümlü teröristler karşısındaki dik duruşu ile vatanına, memleketine ve geleceğine sahip çıkan milletimiz, bir kahramanlık destanı yazmıştır.
Bu alçak darbe girişimi nedeniyle şehit olan 249 vatan evladına Allah’tan rahmet, 2193 gazimize uzun ömürler diliyoruz.
Yapılan bu darbe girişimi bu ülkeye, millete yapılmış en büyük ihanettir.
Darbe girişimi milletimize yapılmıştır.
Fetulahçı Terör Örgütünü, mensup ve tüm destekçilerini lanetliyoruz.
Erzincan Barosu olarak biz devletimizin ve milletimizin yanındayız.
Bu nedenle Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı bir kısım sanıklara Erzincan 2.Ağır Ceza Mahkemesinin 2017/57 ve 2017/86 Esasında açılan davalara; Erzincan Barosu, olaraksanıklardan şikâyetçi olmak suretiyle devletimizin ve milletimizin yanında müdahil olarak katılma talebinde bulunduk.
Bu darbe davalarının ve yargısal sürecin sonuna kadar takipçisiyiz. Sanıkların en ağır cezayı almaları için hukuk kuralları çerçevesinde gerekeni yapacağız.
Söz konusu davaları takip etmek ve müdahil olmak için biz tüm vatandaşlarımıza çağrıda bulunuyoruz. Bu sürece milletimizin ve devletimizin yanında sahip çıkın.
Bir daha 15 Temmuz gibi bir gecenin yaşanmaması için Erzincan Barosu olarak elimizden gelen her şeyi yapacağımızın bilinmesini isteriz.
Bizler 15 Temmuz’u UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super