20 Kasım Salı , 2018

Uzaydan Görülen Tek Portre Yok Oluyor

Erzincan’da Keşiş Dağlarının eteğinde 59. Topçu Tugay komutanlığının karşısında yer alan Atatürk portresi bakımsızlık yüzünden yok olmaya yüz tuttu.

Haber: Eren VARLI
1982 yılında Erzincan’da askerlik yapan Mustafa Aydemir, tarafından yapılan 7 bin 500 metre karelik bir alanda, yaklaşık 200 ton boya, 600 ton taş ve 210 ton harç kullanılarak, para harcanmadan, 3 bin gönüllü askerle 29 günde yapılan portrenin boyunun ise 176 metre.
Konuyla ilgili olarak konuşan Işıkpınar Muhtarı Abdurrahman Varlı yaptığı açıklamasında; “Yıllardan beri bir tarihi miras haline gelen ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün resminin toprağa işlendiği bir sanat eseri olan bu çalışma Erzincan’ın bir simgesi haline gelmiştir.. Son günlerde gördüğümüz kadarıyla bu tarihi sanat eserinde bakımının gecikmesinden dolayı bozulmalar meydana gelmiştir. Işıkpınar sakinleri olarak biz esere sahip çıkıldığını biliyoruz. Yapılan bakım çalışmalarına da zaman zaman şahit olduk. Yetkililerin bu esere gereken bakımı daha fazla bozulma olmadan yapmalarını istiyoruz” şeklinde konuştu. Erzincan, Işıkpınar mevkiinde bulunan portrenin bakımsızlıktan yok olmaya yüz tuttuğunu söyleyen Işıkpınar sakinleri portrenin bakımının yapılmasını istedi.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super