20 Mart Çarşamba , 2019

Vali Arslantaş, Tercan ve Üzümlü Muhtarlarıyla Bir Araya Geldi

Erzincan Valisi Ali Arslantaş, köy ve ilçelerdeki mahallelerin sorunlarını, vatandaşların istek ve şikâyetlerini tespit etmek, yapılan ve yapılacak olan kamu ve özel sektör yatırımlarını, istihdam konularını ve muhtarların çalışmalarını değerlendirmek üzere Erzincan’ın Tercan ve Üzümlü ilçelerindeki muhtarlarla bir araya geldi…Bu kapsamda ilk olarak Erzincan’ın Tercan İlçesi’ne giden Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Tercan Kaymakamlığına bağlı Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı Toplantı Salonu’nda, Vali Yardımcısı Dede Musa Baştürk, Tercan Kaymakamı Kürşad Karaca, Tercan Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz ve ildeki bütün kamu kurum müdürlerinin katılımıyla Tercan ilçesinde bulunan mahalle ve köy muhtarları ile bir araya geldi.
Düzenlenen toplantıda söz alan Tercan Kaymakamı Kürşad Karaca, Tercan ilçesinde yapılan ve yapılacak olan çalışmalara ilişkin katılımcılara bilgi verdi.
Erzincan Valisi Arslantaş toplantıda yaptığı konuşmada, bahar ayı içerisinde yaptıkları toplantıda bütün ilçelerde olduğu gibi Tercan da da yatırım sezonu başlamasıyla 2016 yılında yapılan çalışmaların değerlendirildiği, 2017 yılı çalışmalarının ise planlarını yaptıkları belirterek, gerçekleştirilecek olan bu toplantıda ise alt yapı yatırımları kapsamında önümüzdeki sene başlayacak inşaat çalışma sezonunda ve yıl içerisinde kurumların ilçelerde gerçekleştirdikleri çalışmaları değerlendireceklerini kaydetti.
Vali Arslantaş muhtarlara hitaben yaptığı konuşmada, 2018 yılı içerisinde gerçekleştirilecek olan hizmetlerde, köy ve mahalle muhtarlarının görüş ve düşüncelerinin hizmet verenlere yol gösterici olacağını bildirerek, tüm muhtarlara çalışmalarında başarılar diledi.
Daha sonra Erzincan’ın Üzümlü ilçesine giden Vali Ali Arslantaş, burada mahalle ve köy muhtarları ile toplantıda buluştu.
Üzümlü Belediyesine ait Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıya Erzincan Vali Yardımcısı Dede Musa Baştürk, Üzümlü Kaymakamı Sayın Fatih Acar, Üzümlü Belediye Başkanı Sayın Ahmet Sazlı il ve ilçedeki bütün kamu kurum müdürleri ve Üzümlü de bulunan mahalle ve köy muhtarları katıldı.
Gerçekleştirilen toplantıda Üzümlü Kaymakamı Fatih Acar, Üzümlü ilçesinde yapılan ve yapılacak olan çalışmalara ilişkin katılımcılara bilgi verdi.
Erzincan Valisi Ali Arslantaş toplantıda yaptığı açıklamasında; “hem Kamu yönetiminin, hem de demokratik sistemin ilk basamağı olan siz değerli muhtarlarımızla bir araya gelerek görüş, öneri ve beklentilerinizi ifade etme fırsatı bulacağınız bu toplantımızın Üzümlü ilçemiz ve Üzümlülü hemşerilerimiz için yararlı olmasını diliyorum. Devletin varlık nedeni vatandaşlarına hizmet etmektir. Devlet, “hizmet veren” veya “hizmet altyapısını oluşturan” bir araç konumundadır. Vatandaşın devlete değil, devletin vatandaşa ve topluma hizmet etmesi, onun hak ve özgürlüklerini güvence altına alması, devletin ve tüm kurumlarının, bireyin mutluluğu ve refahı için çalışması anlayışını ortaya çıkaran vatandaş odaklı yönetim anlayışı ile hizmetlerimizi sürdürüyoruz.
Kamu kurum ve kuruluşları olarak vatandaş odaklı yönetim anlayışı içerisinde, vatandaşlarımızın önerilerini de göz önün de bulundurarak zaman kaybına yol açmadan, sorunları mahallinde çözmek suretiyle kamu hizmetlerindeki kaliteyi yükseltmek istiyoruz. Bu amaçla bu toplantıları düzenliyoruz. Sizler bizim mahallelerimizdeki, köylerimizdeki elimiz, kolumuzsunuz. Bulunduğunuz yerdeki insanları orada yaşayanları en iyi sizler tanırsınız.
Vatandaşlarımızın herhangi bir sorunları, sıkıntıları ve ihtiyaçlarının olup olmadığını en iyi sizler bilirsiniz. Bu sorunları, ihtiyaçları en doğru ve hızlı şekilde ilgili kurumlarımıza aktaracak olan yine sizlersiniz. Vatandaşlarımızın istek, öneri ve şikâyetlerini iletmelerini sağlayacak yeni bir iletişim kanalı olan bu toplantıların amacına ulaşabilmesi için muhtarlarımızın temsil ettikleri mahallelerin ve köylerin sorunlarına hâkim olması ve vatandaşlarımızın istek, şikâyet ve önerilerini tarafımıza doğrudan iletebilmelerine imkân sağlanmasını hedefliyoruz. Bu toplantılarla ilimizde, katılımcı ve saydam yönetim anlayışını geliştirerek ortak çalışma kültürünü yerleştirmeyi hedefliyoruz. Böylece ilimizin sosyal, kültürel ve ekonomik kalkınmasına hep birlikte hizmet edeceğiz. Erzincan, her geçen gün gelişiyor. Geçmiş yıllardan çok daha iyi konumdayız. Bu güzel hizmetlerin ortaya çıkmasında desteğini esirgemeyen Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a, Milletvekillerimize, Kaymakamlarımıza, daire müdürlerimize, belediye başkanlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza ve kamuoyunu bilgilendirme görevini yerine getirerek bu çalışmaları halkımıza aktaran değerli basın mensuplarına, ayrıca katılımlarınızdan ve yapacağınız katkılardan dolayı siz değerli katılımcılara teşekkür ediyorum. Toplantımızın ilçemiz, ilimiz ve ülkemiz adına yararlı olmasını diliyorum” dedi.
Düzenlenen toplantılarda Vali Arslantaş’ın konuşmasının ardından kamu ve özel sektöre ait kurum müdürleri, Tercan ve Üzümlü ilçelerinde 2017 yılında yapılan ve 2018 yılında yapılması planlanan faaliyetleri içeren sunumlarını katılımcılara aktardılar.

Diğer Haber

Ergan’da sömestir ve hafta sonu yoğunluğu

Türkiye’nin önemli kış turizm merkezlerinden Ergan Dağı Kış Sporları ve Doğa Turizm Merkezi’nde, yarıyıl tatilinin son gününde yoğunluk yaşandı. Her yıl …

Watch Dragon ball super