19 Aralık Çarşamba , 2018

Yeni Eğitim Programı Tanıtılıyor

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen seminerlerle güncellenen öğretim programları tanıtılıyor. Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi toplantı salonunda öğretmenlere yenilenen müfredat hakkında bilgi verdi.Konu ile ilgili açıklama yapan Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, değişim ve dönüşümün önemine dikkat çekerek, Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu konuda ciddi çalışmalar içerisinde olduğunu açıkladı.
Aziz Gün açıklamasında; “2016-1017 eğitim öğretim yılını geride bıraktık. Bu süreçte bizlere verdiğiniz desteklerden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 2017-2018 yılının hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu gün dünyada değişim ve dönüşüm var. Bütün ülkeler bu konu ile ilgili titiz çalışma içerisindeler.
Gelişmiş ülkeler bu kapsamda daha çok çalışma içerisindeler. Zaman zaman değişime ayak uyduramayanlar var. Değişim de şart dönüşümde şart bir değişim içerisinde olmak her zaman gereklidir. Bu değişim ve dönüşümü eğitim ile yapacağız. Bakanlığımız bu konu ile ilgili olarak, 2014 yılından itibaren başlatmış olduğu program düzenlemeleri başladı.
İlimizde 4 gün içerisinde öğretmenlerimiz ile birlikte burada zümre işbirliği içersinde bir araya gelip değerlendirme toplantıları yapacağız. Çünkü bakanlığımız bütün derslerin müfredat güncellemelerini yeniden yapacak” dedi.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super