18 Kasım Pazar , 2018

Yeni Üniversite Sınav Sistemi Tanıtıldı

Haber: Eren VARLI

Erzincan Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen programla yeni üniversite sistemi tanıtıldı. Erzincan İl Müftülüğü konferans salonunda gerçekleştirilen programa Erzincan Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ziya Yavuz, Final Üniversitesi Rektör Danışmanı Eğitimci Yazar Hüseyin Arslantürk, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.Programda Halk Eğitim Merkezi Destekleme ve Yetiştirme (Üniversiteye Hazırlık) kursuna devam eden 500 öğrenciye TYT ve YKS (Yeni Üniversite Sınav Sistemi) tanıtım ve motivasyon (Hayallerimle Randevum Var) sunumu yapıldı..Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün programın açılış konuşmasını yaptı. Aziz Gün açıklamasında; “Mevlid Kandili münasebetiyle hepinizin Mevlid Kandili’ni tebrik ediyorum. Bütün samimiyetimle söylüyorum bu günkü programımız çok farklı. Neden farklı derseniz, buraya gelmeden önce şuraya batlığımda bir şeyler yazıyor. YGS, OKS, TEOG vs bir şeyler yazılıyor. Ama ben bütün öğrencilere söylediğim şu, kıymetli gençler, hangi kelimelerin baş harflerini toplarlarsa toplasınlar, nereye koyarlarsa koysunlar bazıları ne yapacağız ne edeceğiz karışıklık var diyorlar. Hayır hiçbir karışıklık yok, hiçbir karmaşa yok. Hani derler ya ‘abdestinden şüphesi olmayanın namazından şüphesi olur mu’ yok olmaz. Bu neyi gerektiriyor bize, okullara gittiğiniz yerler ne için gidiyorsunuz? Bilgiyi talep etmek için, bilgiyi almak için. Oradaki arkadaşlarımızın görevi ne? Size lazım olanı vermek için. Şimdi biz size lazım olanı veriyor isek, siz de alınması lazım olanı alıyorsanız, sınav ne içindir bilgi ölçmek içindir. Sınav ne sizin güzelliğinizi, ne sizin endamınızı, ne sizin yakışıklılığınızı sınav sizin bilginizi ölçecek. Siz de ne için neden geldiğinizi bilirseniz, size anlatılanı alırsanız aslında maksat hasıl olmuştur” dedi.
Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün’ün ardından sahneye gelen Final Üniversitesi Rektör Danışmanı Eğitimci Yazar Hüseyin Arslantürk “Hayallerimle Randevu Al” motivasyon sunumunu yaptı.
Final Üniversitesi Rektör Danışmanı Eğitimci Yazar Hüseyin Arslantürk, YGS öncesinde öğrencilerin moral ve motivasyon açısından sınava hazır olmalarıyla ilgili değerlendirmeler yaptı. Final Üniversitesi Rektör Danışmanı Eğitimci Yazar Hüseyin Arslantürk değerlendirmelerinde şu ifadelere yer verdi; “Hedef belirleyerek bu hedefe odaklanan kişilerin bütün zorlukları aşarak hedeflerine ulaştıklarını örnekleriyle gösterdi. Hayallerimle randevum var, diyen kişilerin randevularına hazırlanarak gittiklerinde amaçlarına mutlaka ulaştıklar. Öğrencilere yirmi yıl sonrasından bugüne bakarak kendilerini değerlendirmelerini isteyen Hüseyin Arslantürk, “Bugünkü benlerine teşekkür edebilen kişilerin” doğru yolda olduklarını söyledi.”
Büyük bir heyecanla sunumu izleyen öğrenciler, kendilerine söz vererek olumsuz şeyleri düşünmeden başarıya odaklanacaklarını ve hedeflerine ulaşacaklarını belirttiler.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super