17 Ekim Çarşamba , 2018

Yurt, ETSO Başkan Adaylığını Açıkladı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinin yaklaşmasıyla adaylar belli olmaya başladı. 28 Ekim 2017 Cumartesi günü yapılacak olan seçim için ilk olarak adaylığını MÜSİAD Erzincan Şube Başkanı Murat Yurt açıkladı.
Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Adaylığını açıklayan Murat Yurt, dün sabah saatlerinde bir basın toplantısı yaparak “İşimizde, Gücümüzde Erzincan” sloganıyla yola çıktığını söyledi…İşimizde, Gücümüzde Erzincan”
Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Adayı Murat Yurt yaptığı adaylık açıklamasında; “Hepinizin bildiği gibi, 2014 yılında, bu ülkeye ekonomik anlamda büyük katma değer sağlamış, çok zor dönemlerde, iş ve dünya görüşünden ödün vermeden dimdik ayakta durarak itibarını ve saygınlığını korumuş olan bir sivil toplum kuruluşunun Erzincan şubesini, Türkiye’ye örnek bir şube yapısı ile şehrimize kazandırdık. Anadolu sermayesini güzel ahlakla birleştirerek, önce memleket ve insan diyerek bu günlere gelmiş olan bu teşkilatın çatısı altında şehrimizde çok ciddi işler gerçekleştirdik. Sadece elimizi değil gövdemizi bu taşın altına koyduk. 2 yıl gibi çok kısa bir sürede bu şehre ve işe gönlünü vermiş 40 arkadaşımızla, hiçbir devlet desteği almadan şehrimize 80 Milyon TL’Iik yatırım yaparak büyük bir katma değer sağladık.
Bir araya gelinerek ticaret yapmanın çok zor olduğu bu şehirde bu birlikteliği sağladık, Allah bu ticari birlikteliği bozmak isteyen fitne odaklarına fırsat vermesin.
Şehrimizle ilgili hepimizin hayalleri var. Ben; bu şehrin eksik kaldığı birçok alanda ilerlemiş, vizyon sahibi olan, marka değeri yüksek, komşuları ile rekabet edebilen, yaşamak için tercih edilen bir şehir olmasını hayal ediyorum. Uzun yıllardır Erzincan’da ticaret ve sosyal hayatının içinde olan biri olarak, bu hayalleri gerçekleştirmenin ilk adımını kuruluşunu yaptığımız Müstakil Sanayici ve işadamları Derneği (MÜSİAD) ile atmış olduk. Evet değerli yol arkadaşlarım ve değerli basın mensupları, işte bu hayalleri gerçekleştirmek için bir sonraki adım olarak yine ülkemizin çok önemli olan bir sivil toplum kuruluşunun, Ticaret ve Sanayi odasının önümüzdeki ekim ayı içerisinde yapılacak olan seçimlerinde başkan adayı olduğumu açıklıyorum. Bugüne kadar şehrimiz için yapmış olduğumuz çalışmalar, gelecek için yapacağımız çalışmaların teminatıdır. Hiçbir hesap yapmadan halis bir niyetle, derdimizin sadece hizmet ve memleket olduğu bir anlayışla birlik ve beraberlik içinde herkesi kucaklayarak çıktığımız bu yolda adaylığımızın Erzincan ve iş dünyamız için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun” şeklinde konuştu.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super