18 Kasım Pazar , 2018

Yüzlerce Ağaç Kül Oldu!

Erzincan IşıkpınErzincan Merkez Işıkpınar mevkiinde dere yatağında çıkan yangın ormanlık alana sıçradı. Sıcak havanın ve rüzgârın etkisiyle yangın kısa sürede büyüdü. Erzincan Belediyesine ait ilk itfaiye hararet yapması sonucu müdahale edemedi ve geri döndü.
Daha sonra gelen belediye ye ait itfaiye ekipman uyumsuzluğu nedeniyle yangına müdahale edemezken Orman İşletme Müdürlüğü itfaiye ekipleri yangına sarp kayalıklarda dağın eteklerinde müdahale etti. Dev çam ağaçları dakikalar içerisinde kül oldu. Erzincan Belediyesi itfaiye ekipleri tarafından Orman İşletme Müdürlüğü itfaiyesine su desteği yapıldı. Su ile müdahale yanında itfaiye ekipleri ve Işıkpınar halkı tarafından kazma küreklerle yangının yayılması önlenmeye çalışıldı.
Yaklaşık iki saatlik müdahalenin ardından yangın güçlükle kontrol altına alındı. Yangında mavi ladin, kızılçam, akasya vb. yüzlerce ağaç yok oldu.
Meydana gelen yangının sebebi ise belli değil. Yangın sebebi itfaiye raporu sonucunda belli olacak.

ar mevkiisinde dere yatağında çıkan yangın dağa şıcradı. Rüzgârın etkisi ve itfaiyenin müdahalede zorlanması sonucu yüzlerce ağaç kül oldu

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super