20 Şubat Salı , 2018

“Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı”

“Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı” “Kanser ve Farkındalık” eğitimi verildi

Erzincan Halk Sağlığı Müdürlüğü Çocuk Ergen Kadın Üreme Sağlığı Birimi tarafından, “Bebek Çocuk Ergen İzlem” “Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı” “Kanser ve Farkındalık” eğitimi düzenledi. Toplum Sağlığı Merkezimiz toplantı salonunda gerçekleşen eğitime Erzincan Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mesut Turan, Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr. Taner Kösetürk, ve Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser Şube Müdürü Oğuzhan Kılıç’ın katılımlarıyla “Bebek Çocuk Ergen İzlem” “Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı’” “Kanser ve Farkındalık” Eğitimleri gerçekleştirildi.
Erzincan Halk Sağlığı’ndan konu ile ilgili yapılan açıklamada; “Günümüzde çocuk sağlığına yönelik programların genel hedefi sadece ölümleri önlemekten çıkıp, giderek sağlık sorunlarının yarattığı diğer olumsuzlukları da önlemek ve gidermek olmaktadır.
Bu kapsamda temel öngörü, hastalık ortaya çıktıktan sonra iyileştirmeye uğraşmak yerine, hastalığa zemin hazırlayan koşulların önceden saptanarak önlenmesidir. Doğumdan itibaren bebeklik, çocukluk, ve ergenlik dönemi boyunca geçen sürede sağlık hizmetlerine erişilebilirlik, sağlık hizmetlerinden faydalanma, bu hizmetlerin kalitesi ve sağlık sunumunda aynı ölçütlere uyulması bebek çocuk ölümlerini önlemenin yanı sıra bebeklerin sağlıklı gelişimlerini sağlamada ve sağlıklı toplum yapılanmasında son derece önemlidir.
Bu amaçla Çocuk Ergen Kadın Üreme Sağlığı Birimi tarafından koordine edilen hizmet içi eğitimler kapsamında; Halk sağlığı müdürlüğümüzde görevli Dr. Merve Bulut tarafından ”Bebek Çocuk Ergen izlem Eğitimi” Ana Çocuk Sağlığı Aile Planlaması Birimi sorumlu hekimi Dr. Nagehan Arduç tarafından ‘’Anne Sütü ve Tamamlayıcı Beslenme’’ Kanser Erken Teşhis Eğitim Merkezi sorumlu hekimi Dr. Funda Demirel tarafından ‘’Kanser ve Farkındalık’’ eğitimleri verilmiştir” denildi.

Diğer Haber

AssisTT Yeni Projesiyle MHRS’ye Hizmet Verecek

Türk Telekom iştiraki AssisTT, Başbakan Binali Yıldırım ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın katılımıyla Erzincan’da …

Watch Dragon ball super