13 Aralık Perşembe , 2018

Doğan, “Erzincan’ın Geleceği İle Oynamayın”

Haber: Eren Varlı

Cumhuriyet Halk Partisi Erzincan İl Başkanı Ayhan Doğan, Erzincan Şeker Fabrikasının özelleştirilmesine ilişkin olarak bir basın açıklaması yaptı.

Erzincan Şeker Fabrikasının özelleştirilmesine tepki gösteren Başkan Doğan yaptığı basın açıklamasında; “ Geçmişte Türkiye’deki şeker fabrikalarında olduğu gibi Erzincan Şeker fabrikasının özelleştirilmesi konusu gündeme gelmiş, daha sonra tekrar özelleştirmelerin yapılmayacağı açıklanmıştı. Şimdi ise içerisinde Erzincan Şeker Fabrikasının da yer aldığı şeker fabrikaları satışa çıkarılıyor.

14 fabrikanın satışı yapılacak. Afyon, Ağrı, Bor, Burdur, Çorum, Elbistan, Erzincan, Erzurum, Ilgın, Kastamonu, Kırşehir, Muş, Turhal ve Yozgat şeker fabrikaları tekrar özelleştirme kapsamına alındı. Erzincan Şeker Fabrikasının kapatılması ile birlikte Erzincan ekonomisi büyük ölçekte sarsılacak, binlerce vatandaşımız ve çiftçimiz mağdur olacaktır.

Hemen her konuda açıklama yapan ve sosyal medyada fotoğraf paylaşan Erzincan Milletvekilleri, konu Şeker fabrikamızın özelleştirilmesi olunca hiç sesleri çıkmıyor. Bunlar bu vatandaşın yüzüne nasıl bakacaklar.   Zaten pancara uygulanan kota ile çiftçi yeterince mağdur edilip zor duruma sokuldu. Şimdi ise fabrikaların özelleştirilmesi sonucu çiftçi daha da zor duruma düşecektir. Fabrikada çalışan yüzlerce çalışanın akıbeti ne olacak. Bir kez daha söylüyorum Şeker Fabrikasının satışından, Erzincan’ın ekonomisi zarar görecektir. Avrupa, şeker fabrikaları başta olmak üzere şeker sektörünü yeniden yapılandırarak, pancardan şeker üretiminde rekabetçi bir konuma geldi. Türkiye’de ise pancar üretimi ve şeker fabrikalarına yönelik hükümet tarafından hiç bir planlama ve strateji belirlenmedi. Yapılacak özelleştirme ile de ülkenin pancardan şeker üretiminde büyük oranda azalma olacak. Hükümeti ve Erzincan Milletvekillerini buradan uyarıyoruz. Bu özelleştirme sevdanızdan vazgeçin. Fabrikaları satacağınıza yeni fabrikalar yapın. Erzincan’ın geleceği ile oynamayın.  Şeker fabrikalarını satacağınıza, mevcut fabrikalarımızı daha da iyi modernize ederek şehrimizin hizmetine sunalım.

Yeter artık bıkmadınız mı satmaktan !!!  Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu satışların her zaman karşısında olduk ve olmaya da devam edeceğiz.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super