19 Kasım Pazartesi , 2018

Erzincan’ın En İyi Genç Sesleri Seçildi

Haber: Eren Varlı

“Sahne Sırası Sende” sloganıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın başlattığı Gençlik Merkezleri Arası Türk Müziği Yarışmaları yoğun ilgi görüyor.

Türk Müziği Yarışması İl Birinciliği yarışması, Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi’nde düzenlendi. Gençlik Merkezlerine üye olan Türkiye’nin 81 ilindeki gençler, “Sahne Sırası Sende” Türk Müziği Yarışması’nda hünerlerini sergileme fırsatı buluyor.  Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın “Sahne Sırası Sende” sloganıyla başlattığı “Gençlik Merkezleri Arası Türk Müziği Yarışmalarında adaylar, birinci olabilmek için mücadele ediyor. Bin yıllık kültürümüzün sahneye taşındığı yarışmada gençler Türk Halk, Türk Sanat ve Geleneksel Türk Müziği’nden eserlere hayat verdiler.  Erzincan Gençlik Merkezi’nde 18–23 yaş grubu ve 24–29 Yaş grubu Solo Erkek Ses, Solo Kız Ses ve Özgün Yorumlama kategorilerinde düzenlenen İl Birinciliği yarışmalarının kazananları belli oldu.

18–23 yaş grubu Solo Erkek kategorisinde Ahmet Karabulut birinci, 18–23 yaş grubu Solo Kız kategorisinde Dilara Ülker birinci, 24–29 Yaş grubu Solo Erkek kategorisinde Yavuz Vuslat Durgun birinci, 24–29 Yaş grubu Solo Kız kategorisinde Canan Albayrak birinci oldu. 18–29 Yaş Grubu Özgün Yorumlama kategorisinde Ali Eren Ürün ve İbrahim Sarıpınar birinci oldu. Kategorilerinde İl Birincisi olan gençler 18–22 Mart 2018 tarihleri arasında yapılacak olan Doğu Anadolu Bölgesi Grup Finallerinde Erzincan’ı temsil edecekler.

Diğer Haber

Şehit Yakınları ve Gazilerle Yemek Bir Araya Gelindi

Haber: Eren Varlı Erzincan’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü münasebetiyle şehit yakınları ve …

Watch Dragon ball super