20 Kasım Pazartesi , 2017

Liseler Arası Münazara Yarışması Başladı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen liseler arası münazara 18 lisenin katılımı ile başladı. Bu yıl ikincisi düzenlenen ve Türkiye çapına yaygınlaştırılması planlanan liseler arası münazara yarışması Saygı duruşu İstiklal marşının söylenmesinden sonra İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün’ün açılış konuşması ile başladı. Erzincan Öğretmenevi konferans salonunda gerçekleştirilen programa İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yakup Yıldız, Şube müdürleri, Okul idarecileri ve öğrenciler katıldı.
İl Milli Eğitim müdürü Aziz Gün konuşmasında; “Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak amacımız ve maksadımız öğrencilerimizi daha iyi bir bilinci, daha iyi bu konularla ilgili olarak çalışmalarını daha iyi kendilerini ifade edebilmeleri açısından 4 duvar arasından öğlencilerimizi farklı etkinliklerle, farklı çalışmalarla bu duvar dışına çıkarmak sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde Erzincan olarak özellikle liselerimiz olarak amacımız farklı çalışmalar içerisine girmektedir.
Bu beyanla ilgili 2015-2016 Eğitim Öğretim yılında başlatmış olduğumuz münazara yarışmasına geçen yıl 8 okulumuz katıldı. Bu yıl ise 3 ayrı ilçemiz Üzümlü, Kemah ve Refahiye ilçelerimizden de liselerimiz olmak üzere 18 lisemiz münazara yarışmasına iştirak etmiş olacak ki ilkini başlatmış bulunuyoruz.
Tabi ki bizim az önce söylediğim gibi amaç ve maksadımızın içerisinde çocuklarımızı sadece kuru bilgilerle yetiştirmek değil, çocuklarımızı daha ziyade bilinçlendirmek, bilgiyle birlikte çocuklarımıza bilinç vermektedir. İşte bu çalışma esnasında yaklaşık olarak 200 öğretmen arkadaşımız, öğrencimiz, idarecimiz, velimiz ve bütün okullarımızı kattığımızda 18 okulumuzdaki hemen hemen bütün öğretmen ve öğrencilerin ve velilerin bu yapılan etkinlikle ilgili her birinin farklı çalışması mutlaka olmuştur. Biz özellikle münazara ile münakaşayı, kendimizi ifade etmek ile kavga etmeyi, karşıdaki insanlara saygı duymayı kendi bilgimizi, birikimimizi başkalarına aktarmayı çok daha iyi yapabilmek için öğrencilerimizin daha ziyade yaparak ve yaşayarak öğrenme modeli içerisinde en etkili çalışmanın münazara olduğu kararı ile yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde faydasını gördük. Buraya gelen 18 okulumuza, onların öğretmen ve öğrenci kadrolarına ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.,
İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün’ün konuşmalarının ardından Edebiyat ve Felsefe öğretmenlerinden oluşan jürinin başkanı Dilek Arar kurallar ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Arar aynı zamanda yarışmaya katılan 18 okul öğrencilerine ve öğretmenlerine başarılar diledi. Münazara’nın ilk gününde Anadolu İmam Hatip Lisesi “toplumsal yazımda kanun daha etkilidir” tezini savunurken Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “toplumsal yazımda ahlak daha etkilidir” tezini savunmaları ile başladı.
Haber Enes Sevilir

Diğer Haber

Erzincanlı Millilerimiz, Avrupa Şampiyonası İçin Çek Cumhuriyetine Gidiyor

Haber:  Eren VARLI U17 Badminton Milli Takımı, 21-29 Ekim 2017 tarihlerinde Çekya’da yapılacak Avrupa şampiyonasına …

12 Yorum

 1. Pingback: Homepage

 2. Pingback: clinica iphone

 3. Pingback: www.australianwriting.net

 4. Pingback: must watch

 5. Pingback: masini de inghetata

 6. Pingback: online casino

 7. Pingback: iraqi Laws

 8. Pingback: coderebel.fogbugz.com

 9. Pingback: ADME Services

 10. Pingback: engineering

 11. Pingback: Our site

 12. Pingback: sscn bkn cpns 2018 ijazah sma

Bir Cevap Yazın

Watch Dragon ball super