13 Aralık Perşembe , 2018

DERDİ ERZİNCAN OLANIN KAZANCI DA ERZİNCAN OLUR

 

Derdi Erzincan olanın kazancı da Erzincan olur. O dertle yola çıkıp o derdin yükünü sırtlayanların çıkınlarında bugün olmazsa yarın elbette minnet, rahmet ve hayır gibi lütuflar olacaktır. Hem Rabbin nazarında hem de bu şehrin vefakâr ve cefakâr insanlarının nazarında.

Önceki gün ziyaretime Erzincan Vali Yardımcısı Sayın Yaşar Kemal Yılmaz, Erzincan Kültür Ve Turizm İl Müdürü Sayın Arda Heb geldiler. Gelirken de boş gelmediler tabi ki: Erzincan ve Türküleri kitaplarıyla geldiler.

İşte ilk cümlelerimde kastettiğim tam da buydu. Erzincan ve kültürüne hizmet anlamında kıymetli bir çalışma. Şehre ait ve geleceğe miras bırakılabilecek mühim eserler bunlar.

Valiliğimizin ve ilgili müdürlüğümüzün bu anlamda ciddi çalışmaları olduğunu biliyorum. Hasta olmam, matbaa ve gazeteden uzak kalmam gönlümdekilerden ve aklımdakilerden uzak kalmama elbette engel ve bahane değil. Bu yüzden yazmak zorlasa da Erzincan sevgisi daima ağır basıyor. Yazmamak, dile getirmemek sanki can şehre haksızlık etmek gibi geliyor bana.

Erzincan sevdamızın terennümü türkülerimizdeki acı, özlem, ayrılık, gurbet ve umut gibi çoğalacak nice kaynak eserlerin basılması dilek ve temennilerimiz aynı zamanda duamız olsun.

Bu vesile ile nazik ziyaretleri için sayın Yaşar Kemal Yılmaz ve Arda Heb’e teşekkür ederken, hatırlanmak güzel şey diyor; onların da hizmetleri ve eserleriyle hatırlanmaları dilek ve temennileriyle yazımı noktalıyorum.

Vesselâm!

Diğer Haber

BU HASTANE VE BU KARAR TEŞEKKÜRÜ ZİYADESİYLE HAKEDİYOR

Erzincan… Kadim ama kadim olmasına rağmen (ilçelerinde ve çevresinde tarihinin zenginliklerine dair fazlaca eser bulunsa …

Watch Dragon ball super