12 Aralık Çarşamba , 2018

HUZUR EVİ: BEŞ BELDENİN BİRİNE…

“Bundan altı yıl önce 3 Aralık 2010 tarihli “Kemaliye”ye başlıklı köşe yazımda Ağın, Arapgir, Eğin (Kemaliye), Divriği ve İliç ilçelerini içine alan bölgede bir huzur evine ihtiyaç olduğunu ve ilçelerin merkezinde kalan Kemaliye ilçemizde bir huzur evi yapılmasını dile getirmiştim.
Şöyle ki, Kemaliye ilçesinde yapılacak huzur evine Ağın 40 kilometre, Arapgir 40 kilometre, İliç 35 kilometre, Dirviği 70 Kilometre uzaklıkta… Yani yapılacak olan Huzurevi için en uygun yerin Kemaliye olması anlamlı olur. Hal böyleyken kısa bir süre önce Refahiye’de Huzurevi açılmış olması elbette sevindiricidir. Ama Bu ilçelerin Refahiye’ye uzaklıkları da ortadadır.
Sayın Başbakanımızdan ricamız bahsettiğim bu beş ilçe halkına hizmet edecek bir huzurevinin Kemaliye’de açılması konusunun ele alınarak, üzerinde durulmasıdır. İlle de Kemaliye olsun diye bir dayatmamız da yok. Bu ilçelerden herhangi birisine de açılabilir bu huzurevi…
Ama Kemaliye’de atıl durumda kalan eski devlet hastanesi binası bu iş için biçilmiş kaftan gibi duruyor. Yazı memleketinde ve köylerinde geçiren hemşerilerimizin gurbete ve büyük şehirlere gitmek istemeyen ebeveynlerini hiç değilse kışın bırakacakları; tek başlarına kalmayacakları sıcacık bir ortam oluşturmak o yöre insanı için anlamlı bir çaba ve hayırlı bir iş olacaktır kanaatindeyim.
Bu konuyla ilgili olarak Sayın Valimiz ve Başbakanımızdan ilgi, destek ve yardım bekliyoruz…
Vesselam!

Diğer Haber

KİMLER GAZETECİ, KİMLER GAZETECİLİK YAPIYOR

Kıymetli okurlarım, Matbaacılık ve Gazetecilik mesleğini yapmış olanlar için en zor şey nedir diye sorsalar; …

Bir Cevap Yazın

Watch Dragon ball super