20 Kasım Salı , 2018

“Geleceğin Kayakçıları Ergan Dağında”

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğünce başlatılan “Geleceğin Kayakçıları Ergan Dağında”  projesi ile 3’üncü ve 4’üncü sınıf öğrencilerine kayak eğitimi verildi.

Haber: Eren Varlı

Proje kapsamında haftada kırk öğrencinin Erzincan Ergan Dağı Kayak Merkezinde kayak eğitimi alması sağlandı.  Kayak eğitimi sonunda öğrencilere Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün tarafından sertifikaları Ergan Dağında düzenlenen törenle verildi.

Kayak eğitimi hakkında bilgi veren Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün açıklamasında; “Ülkemizin farklı yerlerin farklı yönleri farklı güzellikleri var.

Erzincan’ımızın da bu meyanda gerçekten farklı güzellikleri var. Bu güzellikler içerisinde çok daha farklı bir güzelliği hep birlikte yaşıyoruz.  Şu anda Ergan Dağı’ndayız. Biz geleceğin kayakçıları Ergan Dağı’nda projemiz kapsamında ilkokullarımız 3 ve 4. sınıfta okuyan öğrencilerimiz velileri ile okuldaki öğretmen arkadaşlarımızla da yapmış olduğumuz çalışma neticesinde bu projenin startını 2. dönemin başından itibaren verdik. Haftada 40 öğrencimizi burada kayak temel bilgilerini verebilecek olan bizim kendi beden eğitimi öğretmen arkadaşlarımız başlarında konmak suretiyle, öğrencilerimiz hafta boyunca sabahtan akşama kadar evlerinde servisle alınmakta, öğlen yemekleri burada verilmekte ve kayak temel bilgilerin de burada almakta. Tabii ki öğrencilerimiz ve velilerimizin İlk bu projeyi başlattığınız zaman, acaba nasıl olacak diye kaygıları ister istemez bir veli olarak onların tabii ki vardı.

Ama şunu özellikle sevinerek söyleyebilirim ki çocuklarımızın bu gibi çalışmaları bu gibi etkinliklere katılmaları bu gibi sosyal ve sportif manada ki projelerimize katılmaları çocuklarımızın hem ruh hem beden hem de arkadaşlarla olan iletişimlerinde sağlıklı bir gelişimlerini zaten kaybedeceklerini biz biliyorduk. Veliler de dolayısıyla gelemeyen öğrenci velileri çok yoğun bir şekilde keşke devam etse.

Biz de diyoruz ki bu yıl kış biraz az oldu kar yağmadı Keşke kar devam etse. Biz ilkokulda 3 ve 4. Sınıftaki Bütün öğrencilerimizi ne kadar öğrenci varsa hepsini bu dağda kayak temel kurusunu vereceğiz. Burada ayrı hakikaten farklı avantajlarımız var. Çocuklarımız  bu meyanda çok umutlular.

Aynı zamanda buradaki öğretmen arkadaşlarım ve buradaki kayak hocaları da mesela şu andaki bu grupta iki tane öğrencimizi gelecek vadeden öğrenci listesini aldıklarından dolayı ayrıca bunları İnşallah gelecekte ülkemizin ismini bayrağımızı çok farklı çok güzel yerlerde aynı zamanda hem ülkemize hem de Erzincan’ımızın ismini duyuracaklar. Bu  gibi sosyal ve kültürel etkinlikler ve birlikte sportif etkinlikler aynı zamanda okul sporlarına katılan öğrencilerimizin sayısı açısından bizim için çok anlamlı çok önemli.

Çünkü bir son 3 yıldır akademik başarının yanında sosyal ve sportif faaliyetlere katılımla ilgili olarak okul sporlarında 3 yıldır Türkiye’de 2. Geçen yıl öğrencilerimizin %5 4.9 lisanslı öğrencilerdi. Aynı zamanda bu sayımızın fazla olması da bu açılan bizim için çok anlamlı çok önemli.

Bu ve bunun gibi sadece bu değil, yaklaşık olarak sadece ilk okullarımızda merkezde 1300 öğrencimiz yüzme, halk oyunları İşte buradaki Kaya kursuna katılmaları çocuklarımızın yarın için Okulu sevmeleri ile ilgili ve aynı zamanda sosyalleşmeleri açısından çocuklarımıza çok şey katacağına ben inanıyorum. Velilere bu gibi etkinliklere mutlaka çocukların katılımlarının sağlanmasını Çünkü bu çocuklar gerçekten burada Stresten attıktan sonra bu güzellikleri gördükten sonra derslere çalışmaları motive motive çok daha fazla oluyor.                             Aynı zamanda çocuklara daha önce sordum, bundan sonra inşallah Kar Yağar ve bundan sonraki yıllarda da biz artık bunlara anahtarı verdik kapılar onlar açacaklar. Hafta sonları hafta içleri İnşallah Ergan dağı kayak merkezi hep öğrenci sesleri ile dolacak.” İfadelerini kullandı.

Diğer Haber

Badmintonun Anadolu Yıldızları Başarıya Doymuyor

Haber: Eren Varlı Anadolu Yıldızları Badminton çeyrek final müsabakaları Çorum’da 8-11 Mart 2018 tarihleri arasında …

Watch Dragon ball super